Yanal Kayma Testi

Aracınızın düz yolda direksiyonunu bıraktığınız sağa ve sola çekip çekmediğini, rot-balans ayarlarının düzgün olup olmadığını ve aks boşluklarının olup olmadığını anlamak için yapılır. Sağlam bir yol tutuş, sizin ve aracınızın güvenliği için aracınızın rot-balans ayarının düzgün ve aks boşluklarının olmaması gerekir. 2. el araç alımında görüldüğü gibi oto ekspertiz yaptırmak güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir.

YANAL KAYMA TESTİ NASIL YAPILIR?
Bu test ön ve arka dingillerdeki toe açılarını kontrol eden bir makine vardır. Test yapmak için ilgili dingile ait bir tekerleği yürüme hızı ile ilgili platformun üzerinden geçirilir. Test sonunda ön ve arka dingile ait yanal kayma miktarları m/km cinsinden hesaplanır.

Yaptığımız testlerle aracınız ve sizin için en iyisini yapmak Tekirdağ Oto Ekspertiz Firması – İLBASAN OTOMOTİV olarak görevimizdir.

Alacağınız aracın tüm teknik güvenliğinin sağlanması, yolda kalmaması ve can sıkıcı, yüksek maliyetli arızaların engellenmesi, sürekli olarak hareket halinde bulunabilmeniz ve arızalardan dolayı gündelik / iş hayatınızın etkilenmemesi ,sürücü ve yolcuların kişisel güvenliğinin arttırılması için otoekspertiz yaptırınız.